Program Grassroots rozpoczął się w Hiszpanii

czwartek, 30 maja 2024

Drużyny i zawodnicy

Druga edycja programu skautingowego prowadzonego we współpracy z profesjonalnym zespołem UCI Kern Pharma daje wybranym młodym talentom z całego świata szansę zdobycia pracy w zawodowym peletonie.

Siedmiu młodych kierowców szosowych zostało wybranych przez Giant i Team Kern Pharma do udziału w programie Giant Grassroots 2024. Program rozpoczyna swój drugi rok i rozpoczął sezon 2024 pod koniec maja dwutygodniowym obozem szkoleniowym w Hiszpanii.

Spośród siedmiu uczestniczących jeźdźców trzech lub czterech zostanie wybranych do jazdy z amatorską drużyną rozwojową Team Kern Pharma, Team Finisher, na zespołowych obozach treningowych i podczas wybranych wyścigów jeszcze w tym roku. Podobnie jak w zeszłym roku, program ma na celu dać tym młodym kolarzom szansę na naukę, rozwój i ostatecznie wytyczenie ścieżki do profesjonalnego peletonu.

Jeźdźcy zostali wybrani w drodze współpracy z firmami sprzedażowymi Giant na całym świecie. Ich informacje, w tym wiek i profile mocy, zostały przekazane trenerom Kern Pharma, którzy je ocenili i zawęzili listę do siedmiu młodych sportowców reprezentujących różne środowiska i narodowości, w tym Tajwan, Hongkong, Chile, Kolumbię, Finlandię, Holandię i Holandię. Stany Zjednoczone.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością rozpoczęcia drugiego roku programu i kontynuowania sukcesu z zeszłego roku” – powiedziała Phoebe Liu, specjalistka ds. brandingu i marketingu Giant Group. „Cel pozostaje ten sam, czyli zapewnienie grupie młodych jeźdźców z różnych części świata szansy na wykorzystanie ich najwyższego potencjału. Mamy odpowiednich partnerów w zespole Kern Pharma, który w zeszłym roku pokazał, jak skutecznie zintegrować te młode talenty z ich wysiłkami rozwojowymi na światowym poziomie”.

Siedmiu zawodników wybranych do programu Grassroots 2024 to:

Vicente Cárdenas, 17 lat, Chile
Merijn de Haan, 17 lat, Holandia
Garin Kelley, 19 lat, USA
Eino Mutanen, 15 lat, Finlandia
Pablo Paredes, 21 lat, Kolumbia
Daniel Yip, 17 lat, Hongkong
Lin Min Ze, 17 lat, Tajwan

Program rozpoczął się 26 maja w Pampelunie w Hiszpanii. Konfiguracja jest podobna do obozu szkoleniowego dla profesjonalnych drużyn, z udziałem dietetyków, masażystów i kierownictwa zespołu. Jeźdźcy trenują na różnych drogach, od płaskich dróg po duże górskie podjazdy. Przechodzą przez szereg testów i ćwiczą określone treningi, w tym umiejętności techniczne i drużynową jazdę na czas.

Na podstawie ich wyników i potencjału, ocenionych przez trenerów drużyn, trzech lub czterech zawodników przejdzie do następnej fazy programu — szansy na trenowanie i ściganie się z drużyną Team Finisher przez ograniczony czas jeszcze w tym roku. Stamtąd jeden lub dwóch zawodników będzie mogło zyskać szansę na dalsze wspinanie się w rankingach, ścigając się z Team Finisher w 2025 r., a ostatecznym celem będzie dotarcie w przyszłości do składu Kern Pharma UCI ProTeam.

Aby uzyskać więcej informacji na temat programu Giant Grassroots, kliknij tutaj.

Udostępnij

Powiązane tematy